Kdo jsme

Kdo jsme my? Jsme taková normální, nenormální rodinka. Můj muž je přírodní tvor se zájmem o vše ohledně přežití ve volné přírodě. Za tu dobu, co ho znám jsem se naučila, že na výletě pijeme vodu z potoka přes speciální filtry, chodíme vybaveni veškerými dostupnými a samozřejmě hrozně důležitými pomocníky, jako je sekera, pilka, dřívkáč, pláštěnka, celta, hamaka, ale také čelovka, dalekohled, náhradní baterky a samozřejmě sada na rozdělávání ohně... Je toho opravdu dost a naše batohy jsou jednou velkou ukázkou toho, že nás na cestách nemůže nic překvapit. Jíme dřevěným, ručně vyřezávaným, příborem, pijeme z kuksy a slova jako sirky nebo zapalovač jsou nepřípustná. Urputně dbá na to, aby všechny jeho nože (a že jich je požehnaně) byly nabroušeny tak, že musí holit, a lesknout se jak zrcadlo, ale že si v kuchyni nemáme čím ukrojit chleba, je pod jeho rozlišovací schopnost. To, že jinak to nikdy nebude, jsem definitivně pochopila, když jsem se sháněla po svých džínách a on mi s výrazem Herodova neviňátka oznámil, že "přeci potřeboval vyrobit práchno, to je přece jasný". Od té doby mě nepřekvapuje, že u nás stále něco hoří, v lepším případě jen doutná, a vymýšlí se další vychytávky, jak si pobyt v přírodě usnadnit. Jeho doménou je práce s přírodní kůží a dřevem všeho druhu, o některé z nich se tady s vámi rádi podělíme.

Dalšími členy rodiny jsou náš půlroční syn Maxmilian a psí slečna Tequila, ty zatím nic samostatně nevyrábí (což je možná dobře), ale jejich povaha a aktivity naprosto odpovídají výše popsanému, takže jsou oba (ano oba) stejní jako můj muž, výčet jejich nejlepších kousků by byl na samostatnou kapitolu.

Není divu, že já sama jsem se vrhla na uklidňující a krásnou činnost výroby šperků z korálků a přírodních kamenů. Ve volných chvílích se věnujeme Geocachingu, Urbexu a hlavně cestování naším obytňákem, kde na cestách sbíráme inspiraci pro naše výrobky. Budeme rádi, pokud se vám naše produkty zalíbí, vyzkoušíte je a třeba napíšete recenzi. Plánů a nápadů máme víc než času, takže postupně budeme nabídku určitě rozšiřovat.    

 IMG-20191207-WA0000IMG-20191021-WA0012IMG-20191019-WA0004_smallIMG-20200131-WA0011IMG-20200131-WA0012 (1)